Kayseri - Hüma Tüp Bebek Merkezi
×
TR
EN
RU
AR
İNTRALİPİD SERUM TEDAVİSİ NEDİR KİMLERE NASIL UYGULANIR?

İntralipid serum tedavisi özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bazı kadınlarda görülen tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında ve tekrarlayan düşüklerde bağışıklık sisteminin önemi büyüktür. İntralipid serum tedavisi de buna yönelik uygulanan bir yöntemdir. Tüp bebek tedavisine başlamadan önce uygulamaya başlanır ve gebelik elde edildikten sonra da gerekli görülmesi durumunda  bebeğin kalp atışları duyulana kadar devam eden haftada bir veya iki haftada bir uygulanan tedavi şeklidir. Şimdi sizlerle intralipid serum tedavisini daha detaylı inceleyelim…

İntralipid Serum Tedavisi Nedir?

İntralipid serum tedavisi transfer günü başlayan ve süreç boyu devam eden bir tedavi şeklidir. İntralipid serumu içerisinde yağ molekülleri ve soya proteini yer alır bu serum sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Gebeliğin sağlıklı şekilde oluşması ve devam edebilmesi için bağışıklık sistemi son derece önemlidir. Çünkü bebeğin yarısı babaya ait olmasına rağmen annenin vücudu bunu reddetmez. Reddetme durumunda da tüp bebek başarısızlıkları ortaya çıkar ancak intralipid tedavisi bu başarısızlığı engelleme gücüne sahiptir.

İntralipid Serum Tedavisi Kimlere Ve Nasıl Uygulanır?

İntralipid serum tedavisi genellikle tekrar tekrar düşük problemi yaşayan kadınlarda ve tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları sonucu uygulanan bağışıklık sistemini güçlendirmeyi hedefleyen bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda intralipid serum tedavisinin herhangi bir yan etkisinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Sadece intralipid serum içerisindeki bazı maddelere kadınların alerjisi olabilir bu noktada önceden bunun belirlenmesi gerekir. Bu maddeler; gliserin, yumurta fosfolipidleri gibi bir takım özel içeriklerdir. Hastanın öncesinde bu maddelere alerjisi olup olmadığı test edilir. Eğer hastada alerji varsa tedavi uygulanmaz.

İntralipid serum tedavisi yaklaşık 45 dakika zaman alan özel konsantrasyonla hazırlanmış içinde emülsifiye yağ içeren bir preparat ile yapılır. Damar yolu ile yağlı serumlar hastaya verilerek uygulanmaktadır.

Bu yazımızda intralipid serum tedavisi nedir, kimlere bu tedavi uygulanır, intalipid serum tedavisi nasıl uygulanır? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için verdik. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Hüma tüp bebek merkezi sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.


Logo
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
KAYIT OL !
Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Tüp Bebek tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör