Kayseri - Hüma Tüp Bebek Merkezi
×
TR
EN
RU
AR
Yumurta Gençleştirme

1-PRP NEDİR?

Kişinin kendi kanından elde edilen zengin plazmaların ayrıştırılması ve ardından yine kişinin kendisine verilmesi temeline dayanır.

2-  TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE “PRP”

PRP tedavisi tüp bebek tedavisinde, başarı şansını arttırmak için ek tedavi gençleştirilmesi ve rahim iç zarının (endometriyum) kalınlaştırılması amacıyla uygulanabilmektedir.

3- PRP Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Rahim kalınlığı ve yumurta kalitesi ile ilgili sorun yaşayan kadınlar,

Başarısız tüp bebek denemeleri olan çiftler,

Yumurtalık rezervi azalan kadınlar,

Kötü yumurta kalitesi nedeniyle embriyo elde edilemeyen çiftler

4- PRP İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Anne adayından alınan kan örneği laboratuvarda yaklaşık 20 dk içinde kandan diğer kısımları ayırarak PRP hazırlanmaktadır. Sonrasında yumurtalıkların içine, vajinal yoldan iğne ile girerek birkaç dakika önce kandan elde edilen PRP sıvısı, her iki yumurtalığa enjekte edilir ve işlem sonlanır. PRP içindeki trombosit denilen hücrelerden üretilen büyüme faktörleri, yumurtalıkta kanlanmayı uyarabiliyor. Ayrıca yumurtalıkta, var olduğu düşünülen ve uykuda olan kök hücreleri uyararak, onların yeni yumurtalara dönüşümünü tetikliyor. İşlemden sonra 2-4 hafta içinde yumurta rezervine dair testlerde geçici bir düşüş olabilir. Ancak takip eden 3 ay içinde FSH ve AMH değerlerinin normale dönmesi beklenmektedir.


Logo
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
KAYIT OL !
Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Tüp Bebek tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör