Kayseri - Hüma Tüp Bebek Merkezi
×
TR
EN
RU
AR
Çikolata Kisti

Endometriozis (çikolata kisti) Nedir?

Endometriozis (çikolata kisti) rahim içine yerleşmesi gerekli olan tabakanın rahim dışında başka bir bölgeye yerleşerek o bölgede gelişim göstermesi ile meydana gelen bir problemdir. Endometriozisin (çikolata kisti) karın bölgesine yerleşmesi  yoğun adet kanamaları ve şiddetli ağrılara neden olur.Yumurtalıklara yerleşmesi durumunda kanallardaki tüplerde,yumurtalıklarda,bağırsaklarda ve idrar kanallarında tıkanmalara neden olmaktadır.

Endometriozis (çikolata kisti) kısırlığa yol açar mı?

Her 10 kadından birinde görülen Endometriozis (çikolata kisti) yol açtığı şikayetler farklı bir çok hastalıklar ile benzerlik gösterdiği için teşhis edilmesi zor bir hastalıktır. Endometriozisin (çikolata kisti) özellikle tüplerde,yumurtalıklarda yapışıklık ve tıkanıklık oluşturması çiftlerin çocuk sahibi olmalarına engel teşkil etmektedir.

Endometriozis (çikolata kisti)  problemi olan çiftler tüp bebek ile gebe kalabilir mi?

Günümüzde genellikle 5 cm den büyük Endometriozisler   (çikolata kisti)için yerleşim alanları göz önünde bulındurularak  cerrahi müdahaleler tercih edilmektedir.

Kadının yaşının ileri olması,uzun süre infertilite sorunu bulunması yada erkek faktörünün bulunması olgularında ve ilerlememiş Endometriozis (çikolata kisti) varlığında en kısa sürede tüp bebek tedavisi uygulanarak  çiftlerin çocuk sahibi olabilme şansını artırılmaktadır.

Logo
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
KAYIT OL !
Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Tüp Bebek tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör